
Heikki Kemppaisesta Santa’s Unitedin uusi urheilutoimenjohtaja.
”Takana on yhdeksän antoisaa kautta Rovaniemen Kiekon junioreiden parissa, jossa sain olla rakentamassa urheilullista kulttuuria ja pelaajapolkua. Nyt on aika kääntää uusi sivu – suuntaan uuteen seuraan ja uuteen ympäristöön, jossa pääsen jatkamaan intohimoani urheilun ja nuorten kehittämisen parissa.
Santa’s United tarjoaa mahdollisuuden tehdä töitä uusien ihmisten kanssa, yhteisten tavoitteiden eteen. Odotan tulevaa innolla ja isolla sydämellä!
Hallituksen puheenjohtajan kommentti:
”Heikki on kokenut ja osaava ammattilainen, jolla on vahva tausta kilpailullisen toiminnan
kehittämisessä. Hän on tehnyt pitkään ansiokasta työtä Rokin organisaatiossa juuri sen muutoksen eteen, jota olemme itsekin seurana tällä kaudella alkaneet toteuttaa. Olen erittäin iloinen myös siitä, että saimme Heikin sitoutumaan seuraamme useammaksi vuodeksi. Odotan innolla, mitä voimme yhdessä seurana saavuttaa tulevina vuosina.”
Tervetuloa Heikki Santasiin!🎅🏻